таг: Исмаил

Лидерот на Хамас на средба со иранските претставници во Техеран

0
Лидерот на Хамас Исмаил Ханија денеска ќе го посети Техеран на средба со иранските претставници, еден ден откако Советот за безбедност на ОН...

Блиску сме до договор за примирје со Израел, вели лидерот на...

0
Лидерот на Хамас, Исмаил Ханије утрово изјави дека се блиску до постигнување на...