fbpx

таг: Исланд

Претставничката на Исланд со посебен симбол на раката – „Поддршка за...

0
Претставниците на Исланд настапија 14-ти по ред во првата полуфинална вечер на „Евровизија 2022“, а со еден детал за време на настапот посебно...

Исланд ја декласираше Црна Гора

0
Исланд ги заддржа шансите за полуфинале на Европското првенство во ракомет во Унгарија и Словачка, откако со 34:24 (17:8) ја декласираше Црна Гора...

Драма во Будимпешта: „Вардарецот“ Гаџа го натера Исланд на капитулација

0
Хрватска по голема битка го совлада Исланд со 23-22, дуел што го одбележаа бројни пресврти, за на крајот да биде решен со гол...

Сензационална победа на Исланд против Франција, Холандија ја изненади Црна Гора

0
Исланд го декласира олимпискиот шампион Франција со 29:21 (17:10), во третот коло, во Групата 1 на Европското првенство во ракомет во машка...

Македонија скокна за седум позиции на новата ФИФА ранг листа

0
Победите над Ерменија и Исланд ни донесоа сериозен напредок на табелата, скокнавме за седум позиции и сега сме 67. Најдобриот пласман во...

Повредата на Чурлинов е сериозна

0
Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов се повреди на средбата со Исланд во мундијалските квалификации, беше заменет во 63 минута откако се пожали на повреда...

Ангеловски го поздрави новиот успех на репрезентацијата: Секоја чест, повторно ја...

0
Македонија не згреши и оствари победа над Исланд со 3-1 во последниот меч од групната фаза од квалификациите за Светското првенство, резултат со...

РАДУВАЈ СЕ МАКЕДОНИЈО, РАДУВАЈ СЕ НАРОДЕ – ФУДБАЛЕРИТЕ ЌЕ ИГРААТ БАРАЖ...

0
Македонската фудбалска репрезентација во важниот меч против Исланд триумфираше со 3-1 и заслужено се пласираше во бараж натпреварите за пласман на СП во...

Исланд израмни на 1-1 во 55.минута, но Елмас ја враќа предноста...

0
Исланд израмнува на 1-1 против Македонија во натпреварот од 10. коло во квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...

ФОТО: Ѕирнете во соблекувалната на Македонија, еве што се случува два...

0
Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Скопје го пречекува Исланд во последниот натпревар од мундијалските квалификации на кој со победа првпат во својата историја...