таг: Исламските

Полскиот премиер предупреди на „исламски борци“ меѓу мигрантите

0
Исламските милитанти ќе бидат меѓу мигрантите кои се упатија кон Европа како резултат...

Џихадисти фрлија бомба врз популарен ресторан во Сомалија – има загинати...

0
Исламските екстремисти фрлија бомба врз популарен ресторан во Могадишу, Сомалија, при што загинаа најмалку шест...

Поради свинскиот желатин како состојка: Муслиманите и Евреите загрижени за анти-ковид...

0
Исламските и еврејските заедници во светот се загрижени поради свинскиот желатин, што е една од состојките во вакцините со што се...