таг: исламистичко

Макрон уште еднаш го повика Хамас да го прифати договорот за...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го повика палестинското исламистичко движење Хамас, „чија одговорност е огромна“, да го прифати договорот за прекин на...