таг: искуства

Данаиловски: Сите вакцини штитат од тешки симптоми на Ковид-19

0
Досегашните искуства со делта варијантата на коронавирусот во Израел и во Велика Британија покажуваат дека 95 отсто од сите заболени се во категорија...