таг: искористија

Израел автоматски ќе престане со издавање визи на работниците во ОН

0
Израелските дипломати ги искористија своите платформи во ОН за да ја осудат светската организација од почетокот на војната. Кон крајот на октомври, генералниот...

Изненадување во Квитфјел, првите 3 места за австриските скијачки

0
Австриските скијачки ги искористија променливите временски услови во норвешкиот ски-центар Квитфјел за да стигнат до...

Сопругата на Мората брутално се пошегува со него на први април,...

0
Многумина го искористија вчерашниот дн, први април за да се пошегуваат со членовите на своето семејство и...

ВИДЕО: Интер е нов лидер, Лукаку незапирлив

0
Фудбалерите на Интер го искористија киксот на Милан и поразот од Специја со 2:0, па со победа...