таг: Ирска

Норвешка и Ирска ќе ја признаат палестинската држава – се очекува...

0
Владите на Ирска и Норвешка ќе ја објават својата одлука за признавање на палестинската држава, пишуваат медиумите во тие земји. Лидерите на...

Северна Ирска: планот на Лондон за измена на трговскиот договор со...

0
Премиерот на Северна Ирска Мишел Мартин изјави дека планот на британската влада за измена на...

(ВИДЕО) Страшна бура ја опустоши Британија, ветрот го оштети покривот на...

0
Страшната атлантска бура Јунис ги погоди Британија и Ирска. Ветерот бил рекордно силен и дувал...

Гестот на Роналдо во Даблин ги разнежни сите: Израдува едно девојче,...

0
Најдобрите фудбалери на Португалија го одиграа натпреварот против Ирска во Даблин. Роналдо и неговиот тим се држеа над површината против борбените островјани...

Ја затекнал девојката со својата мајка: Ги убил и двете, па...

0
Кен Фланеган од Северна Ирска минатата недела најпрвин ја убил својата мајка Карен (50, лево на сликата), а потоа и девојката Стејси...

Ирска до септември ќе ги вакцинира сите граѓани

0
Ирска планира до септември да ги вакцинира сите свои граѓани против коронавирус доколку има доволно залихи на вакцина, рече во четвртокот министерот за...

И во овие држави се регистрирани случаи на зараза со новиот...

0
Во Јапонија и во Ирска се регистрирани први случаи на зараза со новиот вид на коронавирус. Јапонското Министерство за здравство потврди дека...