таг: инцидентот

ВИДЕО: Британски Јутјубери испратија шпионски балон над кинеската амбасада

0
Инцидентот на кинескиот шпионски балон кој прелета низ американското небо пред да биде соборен, ги инспирираше британските јутјубери да го пробаат истото. ...

Бугарскиот амбасадор вратен во Софија, утре седница на бугарскиот Парламент

0
Премиерот Димитар Ковачевски, коментирајќи го инцидентот во Охрид кажа дека не оправдува насилство од било каков тип и ќе се спротивстави...

Осуда од македонските и бугарските власти за инцидентот во клубот во...

0
Скопје и Софија го осудија инцидентот во Охрид. Премиерот Димитар Ковачевски повтори дека називите на клубовите будат негативни чувства кај граѓаните,...

Шкендија во полуфинале на Купот, со службени 3-0

0
На вонредна седница по повод инцидентот на денешниот натпревар Шкупи – Шкендија од 1/4 финалето од Купот...

Петицијата против Амбер Херд достигна 4 милиони потписи: Дали ова ќе...

0
По инцидентот со познатиот актер Џони Деп, нејзиниот сега веќе поранешен сопруг, беше покрената петиција за забрана на актерката да продолжи да снима...

Лавров: Лагите за Буча служат за саботирање на преговорите

0
По инцидентот во Буча, Украина се обиде да ги прекине преговорите со Русија, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј...

Водителката во студиото занеме – репортерот се вклучи во живо од...

0
Инцидентот со холандскиот новинар, кој насилно беше одвлечен од кинеските редари среде пренос во живо, е изолиран случај и нема да влијае врз...

Јокиќ суспендиран на еден натпревар

0
Дисциплинската комисија на НБА-лигата донесе одлука по инцидентот што се случи на вчерашниот натпревар меѓу Денвер и Мајами (113:96). Центарот Нагетс, Никола Јокиќ...

Јокиќ: Направив глупав потег, се срамам

0
Центарот на Денвер, Никола Јокиќ се извини за инцидентот со членот на Мајами хит, Маркиф Морис за време на натпреварот одигран ноќеска. ...

Алиоски се огласи за инцидентот со Арнаутовиќ: Пријателски разговаравме и ми...

0
По инцидентот кој се случи за време на првиот натпревар на Европското првенство меѓу Алиоски и Арнаутовиќ, денеска се огласи и Алиоски. ...