таг: инфраструктура

Жестоки напади со дронови на Киев

0
Русија е насочена кон критичната инфраструктура на Украина во серија напади со беспилотни летала врз...

Украина: Постигнат договор за продолжување на извозот на жито

0
Украинското Министерство за инфраструктура на 17 ноември соопшти дека е постигнат договор за...

Русија започна нови напади врз регионот Киев и Миколаев

0
Русија денеска изврши напади врз критичната инфраструктура во регионот на главниот град на Украина и...

Светска банка: Штетата од руската инвазија на Украина достигнува 60 милијарди...

0
Реновирањето на сите згради и инфраструктура оштетени во Украина за време на војната со Русија...