таг: информирасогласно

Четворица пациенти починаа од ковид-19, нови 163 заразени

0
Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.020 тестови, а регистрирани се...

Починати двајца од ковид, регистирани се 202 новозаразени

0
Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.285 тестови, а регистрирани се...

Тројца пациенти починаа од ковид, уште 195 заразени од 2.249 тестови

0
Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.249 тестови, а регистрирани се...

Тројца починаа од ковид-19, нови 41 заразен од 1.024 тестови

0
Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.024 тестови, а регистриран е...