таг: информираа

Експлозии во Киев, Лавов, Днепропетровск, има и жртви

0
Властите во регионите на Лавов и на Днепропетровск денеска информираа за повеќекратни експлозии, јавија светските агенции. Шестмина се убиени, а...

Уште еден македонски репрезентативец пред трансфер во Италија!

0
Како што информираа денеска добро познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио, Бобан Николов е пред трансфер во редовите на Лече. ...