таг: информираат

МЗ: Брзата помош застанала на бензинска на барање на ќерката на...

0
Од Министерството за здравство информираат за детали за настанот каде беше споделено дека вработени во брза помош пиеле кафе на бензинска пумпа...

Украина најавува контраофанзива, ќе си го враќа и Крим

0
Киев најави силна контраофанзива напролет. Од украинското воено разузнавање информираат дека целта е да се ослободат сите окупирани територии, вклучувајќи го...

Теренската вакцинација продолжува и утре, еве во кои места

0
Од Министерството за здравство информираат дека теренската вакцинација за среда 28.07.2021 ќе се одвива во следните населени места: Тетово – Брвеница, Д.Седларце,...

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан позитивен на ковид-19

0
Како што информираат денеска од шпанскиот фудбалски клуб, францускиот стратег е позитивен на ковид-19. Ова е објавено во...

Самоил Симев не е повеќе директор на ФК Вардар!

0
Денеска како што официјално информираат од фудбалскиот клуб Вардар, се објавува оставката на Самоил Симев од позицијата директор. Како што...

УЕФА: Шкендија е најдобриот македонски клуб во последните 10 години!

0
Како што информираат од тетовската прволигашка екипа, Шкендија е најдобриот тим од Македонија во Европа во последната деценија. Веќе години...