таг: информација

Залужни ја претстави стратегијата за пораз на Русија: Дизајнот на војната е...

0
Само неколку дена откако неколку Телеграм канали објавија непроверена информација дека украинскиот претседател Володимир Зеленски го разрешил од функцијата врховниот командант на...

Има два случаја на магарашка кашлица во Македонија

0
Засега нема информација дали и кога Комисијата за заразни болести ќе заседава по најновите случаи на голема кашлица регистрирани во земјава. Од почетокот...

Има два случаи на магарашка кашлица во Македонија, апел до родителите...

0
Засега нема информација дали и кога Комисијата за заразни болести ќе заседава по најновите случаи на голема кашлица регистрирани во земјава. Од почетокот...

Во Србија сè поголем број деца боледуваат од голема кашлица, позната...

0
Официјалната информација која ни доаѓа од Институтот за јавно здравје „Д-р Милан Јовановиќ Батут“ е дека во Србија заклучно со 31 декември 2023...

Саудиски клуб го сака Барди, Трабзон експресно одби

0
Турските медиуми пренесоа информација дека Енис Барди можеше да стане дел од бранот европски фудбалери...

Украина спремна да се откаже од НАТО?

0
Министерството за надворешни работи засега не споделува информација колку државјани на Македонија кои се наоѓаа во Украина евентуално се вратиле дома....

Фенербахче денеска одлучува: Селекторот Ангеловски во конкуренција за тренер

0
Во турските медиуми излезе информација дека Ангеловски е кандидат за клупата, а „Фотомак“ дури посочува дека контактите и начелниот договор веќе се постигнати....

УЕФА излезе со официјален став за тоа каде ќе се игра...

0
Овие денови излезе информација дека Европското првенстви би можело да се игра на Островот,поточно во Англија. ...