таг: инфицирани

Инфекцијата со Ковид го зголемува ризикот од згрутчување на крвта до...

0
Луѓето кои биле инфицирани со коронавирусот се соочувале со зголемен ризик од развој на тешки крвни згрутчувања до шест месеци по инфекцијата, дури...

Во Грција регистриран нов рекорден број на заразени со ковид-19

0
Вчера Грција забележа нов рекорден број на инфицирани со коронавирусот за еден ден, соопштија тамошните...