таг: Инфективни

На Инфективна почина 17-годишна девојка од ковид-19, имала дијабет и не...

0
Утринава на Клиниката за инфективни болести починала 17-годишна пациентка од компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. 17-годишна пациентка била од Сопотиница,...

Фаучи: Во САД над 99 проценти од починатите не биле вакцинирани...

0
Американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи изјави дека 99,2 проценти од луѓето кои починале во САД од последици од Ковид-19 не биле...

„Ако не се вакцинираме, ќе ги наполниме гробиштата“ – драматична порака...

0
Директорката на Клиниката за инфективни болести во Загреб, Алемка Маркотиќ предупреди денеска дека вакцинацијата е добра заштита од коронавирусот. Според неа, доколку не...

Ако не се вакцинираме, повторно ќе ги полниме гробиштата

0
Директорката на Клиниката за инфективни болести во Загреб, Алемка Маркотиќ предупреди денеска дека вакцинацијата е добра заштита од коронавирусот, и ако, како што...

Д-р Стевановиќ: Прележаните од вакцина да се вакцинираат еден месец по...

0
Директорката на Клиниката за Инфективни болести и фибрилни состојби Милена Стевановиќ вечерва нагласи дека вакцинацијата е секогаш главниот спас од која било...