таг: интерес

Зголемен интерес за вакцинирање против сезонски грип во Центарот за јавно...

0
Зголемен интерес за вакцинирање против сезонски грип бележи Центарот за јавно здравје од Кочани меѓу граѓаните од ризичните групи, за кои се обезбедени...

ВИДЕО: Ова е автономна количка: Не е роботакси, но многу луѓе...

0
Судејќи по покажаниот интерес, количките за бебиња кои самостојно управуваат може да бидат хит. Зад целиот проект стои канадската компанија Glüxkind Technologies...

Технолошкиот гигант заинтересиран за купување на Манчестер Јунајтед

0
Според „Дејли Мирор“, гигантот „Ејпл“ покажал сериозен интерес за Манчестер јунајтед, откако семејството Глејзер реши да го продаде клубот. Една од најбогатите компании...

Голем интерес за Албанија – цените се уште еден доказ дека...

0
И годинава огромен интерес има за албанското крајбрежје. Албанија секоја година станува се попопуларна дестинација. Она што најмногу ги привлекува нашите туристи,...

Засега нема интерес за колективно сместување на украински бегалци

0
Засега нема интерес за колективно сместување на украински бегалци во земјава, изјави денеска министерката за...

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

0
Премиерлигашот Ливерпул покажува интерес за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, објави „Sky Sport Deutschland“. Според германскиот медиум, „Црвените од Енфилд“ се...

Њукасл може да го ангажира Инсиње бесплатно следното лето

0
Њукасл покажува интерес за напаѓачот на Наполи, Лоренцо Инсиње, објави новинарот Николо Шира. Англискиот клуб ја следи моменталната ситуација на 30-годишниот Италијанец...

Во модуларната болница немало никаква хаварија, бидејќи ниту се случила поплава...

0
Поради интерес на медиумите, Одделението за односи со јавност на Министерството за здравство испрати реакција на КИБФС во врска со модуларната болница од...

Интерес на Бугарија e да се реши спорот со Северна Македонија,...

0
„Од национален интерес на бугарската држава е да се најде решение за деблокирање на спорот со Северна Македонија. Ова беше кажано во воведниот...

Дневен хороскоп за 21 декември: Сè е можно, ако правилно ги...

0
Овен Во заеднички интерес е деловниот ризик да се сведе на минимум и да се решат актуелните проблеми. Коректно испочитувајте го меѓусебниот...