fbpx

таг: интервју

Лазаров: Не смееме да ја загубиме главата во овој хаос, мора...

0
Македонскиот ракометен селектор Кирил Лазаров, во интервју за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП) во ракомет, истовремено и...

Роналдо: Не постојат совршени сценарија

0
Кристијано Роналдо во интервју за „ЕСПН Бразил“ признава дека целта да настапи на уште едно Светско првенство, тоа во Катар на крајот на...

Кристијан Ериксен открива дека бил мртов пет минути, ова е неговата...

0
Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен во интервју за локалната телевизија DR1 TV ексклузивно проговори за најтешките моменти во својата кариера, изнесувајќи досега непознати детали,...

Извршниот директор на Борусија го посочи фаворитот за потписот на Халанд:...

0
Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс Јоаким Вацке во интервју за „Билд“ го посочи тимот кој во моментов е најзагреан за ангажман на...

Д-р Даниловски: Омикрон ќе биде последната варијанта на коронавирус која ќе...

0
Епидемиологот Драган Даниловски, во интервју за НОВАТВ, смирува дека дека варијантата омикрон ќе биде последната која ќе не вознемирува. Добра...

Тоти: Во мое време се играше фудбал поради љубов, не за...

0
Легендарниот фудбалер Франческо Тоти во интервју за Guardian зборуваше за разликите во фудбалот некогаш и денес, велејќи дека е невозможно да се споредат...

Опсесијата и најголемиот сон на Халанд: „Целиот живот размислував за тоа“

0
Во интервју за британски Телеграф, Ерлинг Халанд откри за што сонувал отсекогаш. Не е тајна дека Халанд има посебна врска со...

Д-р Данаиловски: Епидемијата ќе заврши на почетокот на јули, 10 заразени...

0
Д-р Драган Даниловски во интервју за Канал 5 вели дека се гледа светлината, а дека епидемијата поминала ќе речеме најверојатно некаде на почеток...

Пандев за Жозе Мурињо: За мене тој е татко

0
Во интервју за грчки весник “Газета“ македонскиот најдобар фудбалер зборуваше за многу работи, а се присети и...

Колку милиони наследил принцот Хари од неговата мајка, принцезата Дијана?

0
Во интервју кое сигурно ја шокираше светската јавност, принцот Хари и откри на водителката Опра Винфри дека можел да го напушти кралското...