таг: интервентна

Полицијата го растури протестот на пропалестинските демонстранти во Амстердам

0
 Холандската интервентна полиција го растури пропалестинскиот протест на Универзитетот во Амстердам, при што уапси околу 125 лица во повремени насилни судири, соопштија...