таг: ИНСТАТ

Заврши пописот во Албанија, прелиминарни резултати се очекуваат следната година

0
Институтот за статистика на Албанија (ИНСТАТ) објави дека пописот на населението и домаќинствата во земјата е официјално завршен на 16 ноември....