таг: иницијативата

Ана Брнабиќ: „Отворен Балкан“ е српска иницијатива

0
Премиерите на земјите кои ја поддржуваат иницијативата „Отворен Балкан“ се оптимисти дека во 2023 година ги очекува нов почеток со конкретни...

Вучиќ: Србија е најдобар пријател на Македонците, ги сакаме и ништо...

0
Иницијативата Отворен Балкан опстојува благодарение на Тирана, Белград и Скопје, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ и посочи дека САД имаат коректен...

Сали Бериша со протести го зачини „Отворен Балкан“ во Тирана

0
Fatlume Dervishi Додека лидерите на земјите-членки на иницијативата „Отворен Балкан“ се собраа во Елбасан на работна вечера, во Тирана се...

Грчки медиуми: Заев се спаси во последната минута

0
„Северна Македонија: Владата на Заев ја преживеа иницијативата за недоверба поради немање кворум во Собранието“, „Пораз за опозицијата во Северна Македонија,...