таг: Индустриската

Голем пожар во близина на аеродромот во Санкт Петербург

0
Голем пожар денеска избувна во индустриската зона во близина на рускиот град Санкт Петербург. Огнот брзо се проширил и зафатил подрачје од околу...

Дел од скопските општини утре ќе останат без вода

0
Корисниците од Индустриската зона – Визбегово во Општина Бутел утре од 9:00 часот ќе останат без вода за пиење. Како...