таг: Индонезискиот

Силен земјотрес го погоди островот Суматра во Индонезија

0
Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар денеска кај индонезискиот остров Суматра регистрираше силен земјотрес со јачина...

Бајден и Си се подготвуваат за средба пред самитот на Г-20

0
Кинескиот лидер Си Џинпинг пристигна на индонезискиот остров Бали на 14 ноември на долгоочекуваниот состанок...

(ВИДЕО) Расте бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Индонезија

0
Бројот на загинати во ерупцијата на индонезискиот вулкан Семеру е зголемен од 22 на 34,...

Најмалку тројца загинати во илегален рудник за злато во Индонезија

0
Локалните власти на индонезискиот остров Сулавези денеска потврдија дека во несреќа во илегален рудник за злато загинале три лица, а петмина се водат...

Авионот на Сривиџаја ер се урнал во заливот кај Џакарта, потврди...

0
Индонезискиот министер за транспорт Буди Карја Сумади потврди дека авионот на „Сривиџаја ер“, со повеќе од 60 лица, се урна денеска во заливот...