таг: Индијанаполис

Дончиќ ја прекина негативна серија на Далас, Денвер подобар од Филаделфија

0
Далас Маверикс низата од четири порази ја прекинаа во Индијанаполис. Мевс славеа над Индијана со 124:107. Лука Дончиќ го предводеше Далас со 25...

Чевлите содржат токсини и немаат место во вашиот дом

0
Научниците од Универзитетот во Индијанаполис, за време на истражување посветено на загадувачите на животната средина, открија дека нашите обувки содржат токсини. Истражувачите...