таг: Индискиот

Индискиот хороскоп открива кои три знаци ги чекаат предизвици во првиот...

0
реклама Индискиот хороскоп, исто така познат како Ведска астрологија или Џиотиш, е древен систем...

По 75 години, научниците ја решија мистеријата во Индискиот Океан

0
реклама Во Индискиот Океан постои „гравитациска дупка“ – место каде што гравитационата сила на Земјата...

Рускиот тајкун Павел Антов пронајден мртов во Индија

0
Рускиот тајкун Павел Антов е пронајден мртов во хотел во индискиот град Раџагада, два дена откако неговиот пријател Владимир Буданов почина...

Интересно: Дали знаете што сте во индискиот хороскоп

0
Индискиот хороскоп има 12 знаци, многу слични на западниот хороскоп во однос на времето на обележување. Знаците се нарекуваат „раси“. Откријте кој...

Овие филмови се препорачани за младите претприемачи

0
 Индискиот портал „Индијатајмс“ (Indiatimes) објави листа со 10 филмови што секој млад претприемач мора да ги изгледа. „The social network“ –...

Даниловски: Прашање на време е кога индискиот сој ќе се прелее...

0
Прашање на време е кога индискиот делта-вирус ќе се прелее кај нас, вели академикот Драган Даниловски. -Тоа нема да биде...

Д-р Даниловски: Мал е ризикот вакцинираните да се заразат со индискиот...

0
Сите вакцини штитат од индискиот сој на коронавирусот, но можно е и некој вакциниран да се зарази со таа мутација и да го...

Британските лекари го идентификуваа индискиот сој на новиот коронавирус како најопасен...

0
Британските лекари го идентификуваа индискиот сој на новиот коронавирус како најопасен и заразен, покажува студијата објавена во „Лансет“. Специјалисти анализираа случаи на...

Индиската мутација на коронавирусот се шири низ светот, откриена е на...

0
Индискиот сој на коронавирусот кој е карактеристичен по двојната мутација и официјално е регистриран на 53 територии, покажува извештајот на СЗО. Светската...

Хоспитализиран индискиот претседател

0
Индискиот претседател Рам Нат Ковинд е примен в болница во Њу Делхи откако почувствувал болка во градите, објавија државните медиуми. – Претседателот...