таг: инвестициски

Мелони: Во Италија создаден фонд за вештачка интелигенција од милијарди евра

0
Премиерката на Италија, Џорџа Мелони денеска најави инвестициски фонд од една милијарда евра наменети за проекти за вештачката интелигенција (АИ), при тоа апелирајќи...

На Американците им е забрането да купуваат руски акции

0
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден издаде нови инвестициски ограничувања кои им забрануваат на Американците...

Њукасл му е малку на саудискиот принц, сега сака да купи...

0
Саудискиот принц Мохамед бин Салман, односно инвестициски фонд близок до него, има намера да купи уште еден европски гигант. Пред неколку дена беше...

Стигна понуда за купување на Интер

0
Британскиот инвестициски фонд БЦ Партнерс испрати понуда до групацијата „Сунинг“ да купи мнозински удел во Интер. ...

Инвестициски комитет: Економскиот инвестициски план на ЕУ за Западен Балкан нов...

0
Економскиот инвестициски план за Западен Балкан е нов стимул за економски раст, беше истакнато на седницата на Националниот инвестициски комитет...