fbpx

таг: инвестира

Боинг ќе инвестира во развој на автономнo летечкo такси

0
„Боинг“ ќе инвестира дополнителни 450 милиони долари во „Виск“, компанија која се занимава со развој на автономни летечки такси. Сметаме...

Вучиќ: Во Србија ќе се произведува вакцината „Спутник V“ до крајот...

0
Србија ќе инвестира колку што е потребно во започнувањето на домашното производство на руската вакцина „Спутник V“ до крајот на годината, изјави денеска...