таг: Инаку

ФОТО | Шакира: Подготвен сум да излезам од дома и да...

0
Латино дивата Шакира, инаку позната по бујната руса коса, неодамна го  промени имиџот. Пејачката објави нова фотографија на својот  инстаграм...

Вакцината Астразенека не ја користат само пет земји во светот –...

0
Инаку, британско-шведската компанија Астразенека пред извесно време соопшти дека вакцината е 76 проценти ефикасна во спречување на инфекции со коронавирус и дека студиите...