fbpx

таг: „импресивни

Американската крајбрежна стража заплени дрога во вредност од 1,4 милијарди долари

0
Крајбрежната стража на Соединетите Американски Држави соопшти дека запленила „импресивни количества кокаин и канабис во вредност од...