таг: имињата

НБА: Јокиќ, Јанис и Ембид кандидати за МВП

0
НБА ги објави имињата на тројца кандидати за МВП наградата во сезоната 2022/23. Очекувано, Никола Јокиќ е едно од предложените имиња, покрај Јанис...

ФИФА ги објави кандидатите за фудбалер на годината

0
Познати се имињата на играчите кои се номинирани од страна на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) за наградата фудбалер на 2021 година. Номинирани...

Ова се 30-те фудбалери номинирани за „Златната топка“?

0
Повеќе европски медиуми тврдат дека дошле до имињата на 30. фудбалери кои се номинирани за Златната топка. За Златната топката во овој...

ФОТО: Познат најдобриот тим на ЕП 2020, многумина нема да се...

0
УЕФА ги откри имињата на фудбалерите кои добија место во најдобриот тим на шампионатот. Меѓу најдобрите играчи на еврособирот се најдоа по тројца...

Наместо „британски“, „индиски“, соевите ќе се именуваат „алфа“, „бета“, „гама“

0
СЗО ги смени имињата на мутациите на коронавирусот, пишува Би-Би-Си. Британскиот, индискиот и останатите соеви отсега ќе бидат именувани според буквите од...