таг: името

Забрана за Трамп да учествува на републиканските прелиминарни избори

0
Судијката на американската сојузна држава Илиноис, Трејси Портер, забрани името на поранешниот претседател Доналд Трамп да се појавува на гласачкото ливче на прелиминарните...

(ВИДЕО) Боно и „Ју-ту“ му оддадоа почит на Навални

0
Предводникот на ирската поп-рок група „Ју-ту“ – Боно го скандираше името на Алексеј Навални со публиката на концертот во Лас Вегас, САД. ...

Тренер од Италија на клупата на Академија Пандев Брера Струмица

0
Cтрумичкиот прволигаш, кој во новата сезона ќе го носи името Академија Пандев Брера Струмица, се...

Црната листа на САД најверојатно ќе се проширува и со други...

0
Црната листа на САД ќе се проширува и покрај името на струшкиот градоначалник...

Комити: Да му посакаме Добредојде и успеси на кои заедно ќе...

0
РК Вардар 1961 има нов трнер во името на Давид Дејвис .По официјалната потврда и назначување за прв стратег на македонскиот шампоион ,...

Русија против Хрватска во финалето на Дејвис Купот

0
Тимот кој настапува под името на Руската тениска федерација е противникот на Хрватска во финалето на тенискиот Дејвис куп. Русите предводени од...

Презентиран првиот грчки ултра автомобил- „Хаос“

0
„Хаос“ е името на првиот грчки т.н. ултра автомобил што ќе има две верзии и според медиумите во Грција ќе чинат 5,5 милиони,...

Чини 5 милиони евра: И Грците почнаа да прават автомобили, го...

0
Хаос“ е името на првиот грчки т.н. ултра автомобил што ќе има две верзии и според медиумите во Грција ќе чинат 5,5 милиони,...

Презентиран првиот грчки ултра автомобил- „Хаос“ (ФОТО)

0
„Хаос“ е името на првиот грчки т.н. ултра автомобил што ќе има две верзии и според медиумите во Грција ќе чинат 5,5 милиони,...

Вакцината Модерна веќе и официјално се дистрибуира под новото име

0
Вакцината Модерна го носи името на компанијата која ја произведува, но од неодамна веќе се дистрибуира и под новата назнака, Спајквакс (Spikevax). ...