fbpx

таг: има

Членството на Австрија во НАТО не е опција, тврди канцеларот Нехамер

0
Австрискиот канцелар Карл Нехамер оцени дека има нов квалитет во соработка меѓу неутралните и неврзаните...

Невообичаени навики и правила во исхраната на кралицата Елизабета

0
Кралицата Елизабета Втора има многу строги правила кога станува збор за вечерата во нејзината лондонска резиденција Бакингемската палата и нејзината куќа во замокот...

Утре во Франција парламентарни избори, Макрон со најголеми шанси

0
По првиот круг минатата недела, Макрон има големи шанси да создаде мнозинство во Националното собрание. Центристичкиот табор на претседателот Заедно доби...

Мајмунски сипаници потврдени кај 1.600 лица

0
Светската здравствена организација (СЗО) има информации дека од почетокот на годинава, мајмунски сипаници се потврдени кај 1.600 лица, а постојат сомнежи за уште...

Столтенберг: Турската загриженост поради тероризмот е „легитимна“

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави дека Турција има „легитимна загриженост“ за тероризмот и...

Најголемата грешка што ја правиме кога не можеме да заспиеме

0
Секој од нас има ноќи кога едноставно не може да спие. И после долг и напорен ден лежиме во кревет и единствено што...

НОЌТА КОГА СЕ МОЖНИ ЧУДА: Младата месечина пристигнува на 30 мај...

0
Младата месечина ќе има силно влијание врз сите хороскопски знаци на 30 мај 2022 година. Оваа астролошка промена ќе донесе неочекувани промени во...

Петков: Премиерот не носи сам одлуки, ако има договор со Скопје...

0
Ако има договор со Северна Македонија, Министерството за надворешни работи треба да ја извести Владата,...

Чудни верувања за кои не учеа постарите: Зошто не смееме да...

0
Има многу „правила“ на кои нè научиле нашите мајки и баби, што можеме, а што не можеме, без да добиеме никакви објаснувања зошто...

Ова е говорот на кралицата Елизабета што таа ќе го одржи...

0
Кралицата Елизабета II има голем број подготвени говори за големи настани, а меѓу нив е и оној што ќе го одржи доколку дојде...