таг: имавме

Што е ProtonMail од каде пристигнуваат дојави за бомби?

0
Претходните денови имавме прилика да прочитаме неколку вести за дојави за бомби во големите трговски центри низ Србија, а веќе со месеци има...

Еве како Мика Алексиќ воведувал 13-годишни девојчиња во неговиот предаторски свет:...

0
„Кога имавме 13 години, тој нè тераше да разговараме за ерогените зони. На сите ни беше срам. И тогаш нè подели во парови,...

Љафтов: Со успехот ќе придонесеме за афирмирање на одбојката, но и...

0
Дебито го имавме во 2019, најдобрата македонска одбојкарска репрезентација по вторпат во својата историја ќе игра на Европско првенство. Јануари...

Имавме многу волонтери и многу пари за да ја направиме брзо...

0
За четири месеци имавме 130 илјади волонтери кои беа изложени на коронавирусот. Втор важен фактор е бројот на човечките ресурси и финансиските...

ВИДЕО | Георгиев: Ме радува фактот дека се повеќе луѓе појавуваат...

0
Викендов имавме кик бокс турнир „Балкан бест фајтерс“ во Јагодина. Нашите кикбосерите од македонските клубови освоија 29 медали (9 златни, 5 сребрени...