fbpx

таг: имаат

Битката за Донбас продолжува и денеска, Северодоњецк отсечен

0
Украинските власти велат дека руските сили сега имаат контрола над поголемиот дел од Северодонецк, откако...

САД ќе остават 100 000 војници во Европа, само доколку Русија...

0
САД навестуваат дека уште некое време во Европа ќе имаат стационирано 100 000 војници, освен...

Обединетите нации документираа воени злосторства во Украина

0
Обединетите нации имаат докази за извршени воени злосторства, вели првиот човек на УНХЦР, Мишел Бачелет. Според неа, иако и двете страни...

Николовски од Тирана: Продолжуваме да ја продлабочуваме соработката со Албанија

0
– Република Северна Македонија и Република Албанија имаат одлична билатерална соработка и секоја средба е можност за нејзино дополнително унапредување, можност за...

Велешанец освои Супер милионер џекпот вреден близу 8,5 милиони денари

0
Некои луѓе имаат среќни бројки, други среќен ден во неделата, а нашиот најнов СУПЕР МИЛИОНЕР имал среќно место каде на видеолотариските терминали, а...

Боите имаат длабоко значење: Еве што за вас говори бојата која...

0
Боите имаат моќ да влијаат на нашето расположение и однесување, несвесно ги усогласуваме со карактерот, па соодветно ги избираме. Тие не се само...

Акција на Sport Life: со еден промашен натпревар до еден милион...

0
Со новата акција на Sport Life, недобитните тикети кои имаат еден промашен тип може да ви донесат...

Мачките можат да почувствуваат болест, а имаат и голема моќ на...

0
Мачките имаат големи магиски моќи кои можат да излечат личност. Ова важи за сите видови и бои на мачки. Таа ќе лежи на...

ФФМ, премија 4,5 милиони евра за победа против Португалија!

0
Македонските фудбалери ќе имаат дополнителен мотив за победа против Португалија во плеј оф натпреварот за СП „Катар...

Научници успеале да претворат матични клетки во коскени со помош на...

0
Матичните клетки имаат една неверојатна способност – тие можат да се трансформираат во кој било друг тип на клетка. Благодарение на нивната...