таг: или

Диетата 16:8 станува сè попопуларна, a крие голема опасност: Не почнувајте...

0
Повремениот пост или намерното ограничување на часовите во текот на кои човекот ги троши своите дневни калории, веќе неколку години се користи за...

Украинска морнарица: Третина од руските воени бродови во Црното Море потопени...

0
Украина потопи или онеспособи третина од руската воена бродска флота во Црното Море за време на двегодишната војна, соопшти денеска портпаролот на украинската...

Украина, Блискиот Исток и проширувањето на ЕУ меѓу темите на заседанието...

0
Подготовките за средбата на шефовите на држави или влади на членките на Унијата закажана за 21 и 22 март се главна тема на...

Демири: Децата кои не се вакцинирани нема да се примаат во...

0
Децата кои не делумно или воопшто не се вакцинирани против пертусис, односно голема кашлица нема да се примаат во сите градинки во државата,...

Најбрз начин да го подобрите имунитетот по природен пат

0
Дали одредени видови храна или додатоци во исхраната можат да го зајакнат имунолошкиот систем и да помогнат да се постигне оваа цел? Одговорот...

Руски дебатен стил

0
Нема потреба од коментари или дополнителни објаснувања. Оваа карикатура ја опишува суштината на функционирањето на руската држава. The post Руски дебатен стил appeared...

Подготовките за мартовскиот Самит на ЕУ и владеење на правото во...

0
Министрите или државните секретари одговорни за европски прашања на земјите членки на ЕУ денеска ќе учествуваат на заседанието на Советот за општи работи...

Формирано Граѓанското собрание на Европа: Европа не е цела ниту во...

0
КАТЕРИНА КОЛОЗОВА На иницијатива на Институтот Бергруен-Европa (или Berggruen Institute – Europe со седиште во Венеција, LINK: http://tinyurl.com/32ts9dva), во Гранада,...

28 заразени со голема кашлица во Скопје, матичните лекари да ги...

0
Вкупно 28 случаи на пертусис, или голема или кашлица, се евидентирани на територија на Скопје до утрово, потврди за МИА, доктор Лулзиме Бајрами...

Почна штрајкот на 11 германски аеродроми

0
Патниците кои планираат да летаат во или од 11 големи германски аеродроми денеска ќе мора да се снаоѓаат на друг начин, јави ДПА....