таг: иконата

Утрово почина легендарниот Драган Пантелиќ

0
Иконата на фудбалскиот клуб Раднички, на југословенската репрезентација и еден од најдобрите голмани на сите времиња на просторите на поранешна СФР Југославија, Драган...

Мадона ја купи вилата на Д Викенд за речиси 20 милиони...

0
Поп иконата Мадона ја купи луксузната вила во Калифорнија од својот колега Д Викенд, јавија американските медиуми. Д Викенд...