таг: изутрината

Црна Гора избра Влада

0
Парламентот на Црна Гора на 31 октомври рано изутрината, по седницата која траеше...

Сирените за воздушен напад се огласуваат низ Украина и во главниот...

0
Сирените за воздушен напад изутрината се огласија низ Украина, вклучително и главниот град Киев, сигнализирајќи...

Нови напади со беспилотни летала во источна и централна Украина

0
Руските сили изутрината лансираа самоубиствени беспилотни летала на цели во источна и централна Украина, објави...

Серија експлозии во Киев и други украински градови

0
Серија експлозии се слушнале изутрината во главниот град на Украина, Киев, јави новинската агенција Ројтерс...

Германскиот претседател Штајнмаер во ненадејна посета на Киев

0
Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер изутрината пристигна во Киев во ненадејна посета рано, изјави...

Киев го потресоа неколку експлозии

0
Неколку експлозии денеска изутрината го погодија центарот на Киев, изјави градоначалникот Виталиј Кличко, а агенцијата...

Расте бројот на жртви во нападот во Тајланд, најмладите – двегодишни...

0
Тајландската полиција објави дека напаѓачот кој изутрината упадна во градинка, избоде и...

Гасот повторно протекува низ Северен тек 1

0
Податоците на операторот на гасоводот Северен тек 1 „Gascade“, изутрината покажуваат проток на гас од...

Најмалку 20 лица загинале во земјотрес во пакистанската провинција Балучистан

0
Најмалку 20 луѓе загинаа, а стотици се повредени во земјотресот што изутрината го погоди југозападен...

Израелската армија прво објави, па демантираше дека влегла во појасот Газа

0
Израелската армија рано изутрината објави дека не влегла во појасот Газа, како што соопшти претходно, посочувајќи на...