таг: изразија

Триесет и седум странски компании подготвени да придонесат за деминирање на...

0
Во моментов, 37 компании изразија подготвеност да се вклучат во напорите за чистење мини низ Украина. Ова беше објавено за време на...

САД се „длабоко загрижени“ за судбината на Навални, речиси три недели...

0
САД изразија длабока загриженост за судбината на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, за кого немаат никаква информација каде се наоѓа од почетокот...

„Кентаур“ брзо се шири: Нова подваријанта на корона ги загрижува виролозите

0
Виролозите изразија загриженост за појавата на уште една омикронска варијанта која забрзано се шири, а веќе пристигна во Велика Британија. ...

МОК: Омикрон нема да ги загрози ЗОИ во Пекинг

0
Откако олимписките организатори во Пекинг изразија денеска загриженост поради растот на бројот омикронски инфекции во Кина, директорот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) Пјер...

Вакцините за новиот сој ќе бидат готови за 100 дена, тврди...

0
Производителите на вакцини изразија уверување дека ќе можат брзо да ги приспособат своите вакцини доколку се прошири варијантата Омикрон. Новиот вид –...

Европратениците од Бугарија со минута молк во Стразбур за жртвите од...

0
Европратениците од Бугарија со едноминутно молчење изразија сочувство за жртвите во страотната автобуска несреќа пренесуваат...

Зголемениот број на смртни случаи и сериозните случаи на коронавирус кај...

0
Малезиските здравствени власти изразија загриженост поради зголемениот број смртни случаи од коронавирус и сериозните случаи кај деца, откако драстичното зголемување на вкупните инфекции...

До лето се можни дигиталните зелени сертификати, ЕП ја забрзува постапката

0
Мнозинството европратеници вчера изразија поддршка за брзо воспоставување на дигиталниот зелен сертификат, што за цел го има олеснувањето на слободно и безбедно движење...