таг: изработени

Починати 11 лица, 316 новозаболени со ковид 19

0
Во последниве 24 часа, по изработени 1562 теста, регистрирани се 316 новозаразени со Ковид-19 во Македонија. Оздравеле 681 пациент, а починале 11...