таг: изолиран

Загрижувачки вести од соседството: Мутација во британската варијанта на Ковид-19 за...

0
Во Бугарија за првпат е изолиран британски сој на коронавирусот со мутација карактеристична за бразилската варијанта. Тоа го соопшти бугарскиот Национален центар за...

Протестот на студентите во Атина заврши со инцидент

0
Со мал, изолиран инцидент заврши протестот на студентите во Атина, кога група од 20-ина лица, пред грчкиот Парламент фрлија предмети по полицијата, која...