таг: изненадувања

СЕ ШТО Е НОРМАЛНО ВО ЈАПОНИЈА, НАС НИ Е ЧУДНО: Вака...

0
Јапонија е земја полна со изненадувања за странците. Во него дури и учебната година не започнува на крајот на летото, туку во април,...

Ова ќе биде најсреќниот месец во 2023 година за секој знак...

0
Годишниот хороскоп носи пријатни изненадувања и причини за оптимизам за секој од дванаесетте знаци. Сепак, не сме сите во иста позиција. На сите...

ПСЖ може да го замени Килијан Мбапе со „пријател“ на Нејмар

0
ПСЖ не сака изненадувања доколку Килијан Мбапе конечно продолжи со идејата да го напушти клубот. Затоа парижаните...

Душан Влаховиќ ќе биде нов играч на Јувентус

0
Српскиот фудбалер Душан Влаховиќ, ако нема поголеми изненадувања, во следните 48 часа ќе стане нов играч на Јувентус. Тој ќе потпише за италијанскиот...

Работи кои паровите во долги врски ги забораваат

0
Слатки мали изненадувања се секогаш добредојдени без разлика што веќе не треба да се докажувате или да заведувате како порано Паровите кои...

Јунајтед ја продолжува трката со Ливерпул, Милан го напаѓа Купот

0
Во Mozzart спремија нови изненадувања од обложувачката кујна. Еве кои натпревари се најитересни денес за играње. Шефилд Јунајтед – Њукасл...