таг: изненадени

Дигестивни проблеми? – Веројатно на погрешен начин ја џвакате храната, предупредува...

0
Можеби ќе бидете изненадени колку е навистина важно правилно да ја џвакате храната. Имено, едноставниот чин на кршење на храната на мали парчиња...

Имате проблем за кој не можете да најдете решение? Еве како...

0
Ќе бидете изненадени од она што можете да го откриете Честопати велат „утрото е попаметно од вечерта“, па затоа е подобро...

Омикронот е хиперинфективен, ќе продолжи да се шири, смета хрватски микробиолог

0
Микробиолозите не се изненадени од новата мутација на вирусот. Очекуваме дополнителни мутации. Кога ќе погледнете колку мутации има во овој сој, тоа се...

(ВИДЕО) Снежен бран во Бразил, некои жители првпат во животот гледаат...

0
Многумина во Бразил биле пријатно изненадени од снегот што го зафатил јужниот предел од земјата, но земјоделците...