таг: изминатотото

Регистрирани се 77 нови случаи на Ковид-19, нема починати лица

0
Во изминатотото деноноќие направени се 1.084 тестови, а регистрирани се 77 нови случаи на КОВИД-19, од кои осум се реинфекции. Евидентирани се 101...