таг: изминати

СЗО: Епидемиолошката ситуација во Европа е предупредување за светот

0
Европа во четирите изминати недели и покрај достапноста на вакцините против Ковид-19 бележи раст од 55 проценти на заразени луѓе, соопштија вчера претставници...