таг: Изминатиот

Студенти на Медицина доделија оксиметри и аспиратори за Клиниката за детски...

0
Изминатиот период, студентите од Медицинскиот факултет при Македонската медицинска студентска асоцијација, четиринаесетти пат го организираа хуманитарниот проектот „СОС – Дедо Мраз“ во Скопје....

Со тикет од 20 денари до 2,5 милиони денари! Нов милионер...

0
И порано имало милионски добивки, но изминатиот викенд вистинско изненадување приреди играчот во обложувалницата на Sport Life во Влае. Со тикет од...

Барди во тимот на колото во Ла Лига

0
Првата победа сезонава во шпанското првенство на Леванте изминатиот викенд над Мајорка (2:0), во која Енис Барди асистираше при водечкиот гол му донесе...

Ноември ќе биде посебен љубовен месец за овие три знаци

0
По толку ретроградности во изминатиот период, многу врски се пред пресврт, дури и ако е тоа само во начинот на комуникација. По период...

Во Врање викендов се вакцинирале повеќе Македонци отколку Срби

0
Изминатиот викенд над 200 Македонци се вакцинирале со прва или втора доза во Врање, Србија, што е драстично повеќе од српските државјани кои...

Состојба со коронавирусот во светот: Починаа над 3 милиони, а досега...

0
Изминатиот ден во светот се регистрирани повеќе од 878.000 нови случаи на инфекција со коронавирус, а вкупниот број надмина 150,11 милиони, соопшти денеска...

Директорот на ПСЖ: Или Роналдо или Меси, ќе видиме?!

0
Во изминатиот период многу се пишуваше за иднината на Лионел Меси, но и за Кристијано Роналдо. Еден...

Џинот од Конго има една цел: Сакам да му го земам...

0
Изминатиот ден донесе неколку дебитантски настапи на Светското првенство во Египет. Еден од нив беше оној на репрезентацијата на ДР Конго која загуби...