таг: изминатиов

Стара мумија пронјдена во торба-ладилник во Перу

0
Перуанската полиција соопшти дека изминатиов викенд запленила мумија стара 600 до 800 години во торба-ладилник за испорака на храна. Сопственикот на...

ВИДЕО: Момче од Србија го воодушеви регионот со својата изведба на...

0
Изминатиов период на социјалните мрежи почна да кружи видео од едно талентирано момче од Србија чиј глас едноставно го воодушеви регионот. ...

НЕВИДЕНА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНИЈА – бебе починало при крштевање во црква

0
Јавноста во Романија изминатиов период е потресена по шокантната информација дека во понеделникот шест недели старо новороденче починало во болница, непосредно по крштевање...

Комитите бараат спас за ФК Вардар: Ако Вардар биде запрен, Скопје...

0
Навивачката група Комити изминатиов период активно апелира дека фудбалскиот клуб Вардар треба да се спаси од финансискиот колапс во кој се наоѓа што...