таг: изминатата

Масовни руски ракетни напади врз речиси цела Украина

0
Во текот на изминатата ноќ Русија изврши масовни ракетни напади врз повеќе места...

Младите лани повеќе посетувале лекари и психолози: И тие се загрозени...

0
Децата и младите во земјата изминатата година повеќе посетувале лекари, психолози и логопеди во споредба со 2021 година, покажува извештајот на службата за...

Победа за Бостон, Кливленд и Феникс Санс

0
Bо НБА лигата изминатата ноќ се одиграа три натпревари, два од првото коло од плеј-офот во Источната конференција и еден на Западот. ...

НБА, познати се сите учесници во плеј-офот

0
Заврши регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Изминатата ноќ ја обележаа кошаркарите на Голден стејт Вориорс кои во победата над Портланд постигнаа...

Победи за Бостон и Денвер, пред паузата за Ол Стар викендот

0
Изминатата ноќ се одиграа десет натпревари во НБА, а победи забележаа најдобрите екипи Бостон и Денвер. Следува шестдневна пауза поради Ол-стар викендот во...

Русите го гранатираа Миколаев, деветмина повредени

0
Руската армија изминатата ноќ го гранатираше Миколаев, при што се ранети девет лица, соопшти денеска градоначалникот на...

Поранешна вардарова ракометарка ќе се пензионира

0
Амандин Лејно, една од најдобрите голманки во светот во изминатата деценија и повеќе, ќе стави крај на успешната и долгата кариера. Репрезентативката...

Неверојатни научни медицински откритија во 2021 година, ниту едно не е...

0
Изминатата година беше полна со научни откритија, дури и ако се исклучат сите оние поврзани со корона вирусот. Во 2021 година, научниците...

Како да ја излечиме нашата психолошка траума предизвикана од глобалната пандемијата?

0
Изминатата година беше исклучително тешка за сите нас. Без разлика дали сме свесни или не, повеќето од нас се движат низ оваа...

Мишел Обама: Депресијата е болест за која нема недопирливи

0
Во изминатата 2020 година, Мишел Обама, како и сите други, се најде во хаотичното секојдневие поради последиците кои ги нанесе пандемијата, а...