таг: изложени

Милијарда млади луѓе изложени на ризик од губење на слухот поради...

0
Околу една милијарда млади луѓе во светот се изложени на ризик од губење на слухот во подоцнежните години поради слушање прегласна...

Може ли да се заразиме двапати со омикрон варијантата?

0
Ако некогаш сме биле изложени на сојот омикрон на коронавирус, најважното прашање што секогаш се поставува е: дали постои страв од повторно заразување...

Коктел за јакнење на имунитетот

0
Луѓето нa вируси се изложени секој ден, ги носат во себе, но ќе се разболат дури тогаш кога ќе им падне имунитетот. Значи...

Норвешка: Ризикот од смрт од вакцината на „Астразенека“ е повисок отколку...

0
Норвежаните се изложени на поголем ризик од смрт ако бидат вакцинирани со вакцината на „Астразенека“ отколку ако се заразат со Ковид-19, заклучи Националниот...