таг: изложена

Јохансон: Европа е изложена на голема опасност од терористички напади

0
Европа е изложена на зголемена терористичка закана поради војната во Газа,...

Д-р Сакоман открива колку алкохол дневно треба да пиеме за да...

0
Целокупниот контекст на кој е изложена оваа цивилизација во последните години (епидемија на Ковид-19, војна во Украина, земјотреси, економска криза, оштетен вредносен систем…),...

(ВИДЕО) Апокалиптични сцени од јадранскиот бисер, слични не се паметат со...

0
Сушните зимски временски услови ја поттикнаа загриженоста дека Италија е изложена на ризик од нова суша по алармантната состојба минатото лето,...

Сијарто: Брисел ја притиска и уценува Унгарија

0
Унгарија е изложена на континуирани напади од Брисел и притисоци за ја промениме секоја наша одлука, изјави денеска унгарскиот министер за надворешни работи,...