таг: изградба

Бурџ Калифа е пред губење на титулата највисока зграда во светот

0
реклама Зградата во изградба во Кралството Саудиска Арабија – кулата Џеда, позната и како Кула...

Москва повторно мета на напади со дронови, погодена зграда во центарот...

0
Рано утрово, беспилотно летало удрило во зграда во изградба во центарот на Москва,...

Финска почна да гради ограда на границата со Русија

0
Финска почна со изградба на ограда од бодликава жица долж границата со Русија...

Се урна зграда во Мосул, има загинати и повредени

0
Зграда во изградба се урна во Мосул, северен Ирак, при што загинаа најмалку три лица....

Oтворен е најдолгиот подводен тунел во Кина

0
По речиси четири години изградба, отворен е најдолгиот подводен тунел во Кина. Со должина од 10,79 километри,...

Кина го отвори најдолгиот подводен тунел

0
По четири години изградба, Кина го отвори својот најдолг подводен тунел досега, кој е дел од автопатот. Станува збор за тунел Таиху,...

Њукасл понудил 55 милиони евра за Тер Штеген

0
Англиски Њукасл тргна во изградба на супермоќен тим откако саудискиот принц престолонаследник и најбогат шеик со проценето богатство од 360 милиони долари, Мохамед...

Совети од њујоршки архитект: Како да уредите стан помал од 40...

0
По официјалната дозвола за изградба на станови помали од 37 квадратни метри во Њујорк, американците го прифатиле фактот дека таквиот простор за...

Данска гради прв енергетски остров

0
Данска одобри план за изградба на првиот енергетски остров во светот, во Северното Море, кој ќе произведува и складира доволно зелена енергија за...

Ќе носи зелена енергија од ветерници за три милиони домаќинства –...

0
Данска одобри план за изградба на првиот енергетски остров во светот, во Северното Море, кој ќе произведува и складира доволно зелена енергија за...