таг: изградбата

Највисокиот споменик во светот: Човекот од челик од 182 метри

0
реклама Со изградбата на 182-метарскиот монументален споменик „Статуа на единството“, Индијците го исечеа кинескиот...

Остатоци од античко и римско време биле пронајдени во Стариот град...

0
реклама При изградбата на водоводна и канализациона мрежа во Стариот град на Хвар, пронајдени...

По шеесет години се реновира и опремува објектот на Специјализираната болница-Нефрологија...

0
По шеесет години од изградбата, објектот за подолг престој на Специјализираната болница-Нефрологија, Струга за прв пат ќе биде реновиран, а ќе биде...

Армија роботи ја градат најголемата населба со 3Д-печатени куќи во Америка

0
Започна изградбата на најголемата заедница на 3Д-печатени куќи во САД, за која проектот го направи...

Финска следната година ќе почне да гради ограда на границата со...

0
Изградбата на планираната ограда со бодликава жица долж долгата граница на Финска со Русија ќе...

Милан и Интер се подготвени да се „иселат“ од Милано

0
Милан и Интер потврдија дека им се „брза“ со изградбата на нов модерен стадион и дека ќе го изберат најбрзиот проект дури и...

Две нови патарини на автопатот Скопје – Штип, граѓаните ќе плаќаат...

0
Следниот месец почнува изградбата на две нови патарини на автопатот Скопје – Штип. Едната во Преод ќе чини 50, а другата во Кадрифаково 70...

Почна изградбата на „Штип Сити Мол“

0
Почна изградбата на „Штип Сити Мол“, кај новиот Аква парк. Инвестицијата е 10 милиони евра на фирмата „Дик Фагус“ од...